Must have: Како ова лето да носите бели патики како супермодел?

Must have: Како ова лето да носите бели патики како супермодел?

Објавена во: Мода // Must have

Белите патики едноставно не излегуваат од мода, и тоа е докажано од супермоделите Кендал Џенер, Џиџи и Бела Хадид. 

Џиџи ги сака белите патики на бреднот „Ash“ во сите комбинации, Бела совршено носи бели патики со класичен црн костум и Кендал го носи сосема новиот модел на „Adidas Yung 1“ со карактеристична верзија на сако од „Versace“.

Еве како може да го носите овој тренд летово:Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: