Музички времеплов: Беше миленик на публиката - ве потсетуваме на Милан Станковиќ од времето кога се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“

Музички времеплов: Беше миленик на публиката - ве потсетуваме на Милан Станковиќ од времето кога се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“

Објавена во: Stars // Музика

Денес се повлече од музичката сцена, а еве како изгледаше на почетокот на својата кариера...

Познатиот српски пејач Милан Станковиќ својата музичка кариера ја започна во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, каде беше омилен помеѓу женскиот дел од публиката.

Иако не победи, во сезоната во која се натпреваруваше се издвои како една од најуспешните ѕвезди. Но, се сеќавате ли како изгледаше во тој период?

Во продолжение ве потсетуваме на еден од неговите настапи со кои ги воодушеви сите:


Инаку, Милан во екот на својата најголема популарност одлучи да се повлече од јавната сцена, а многу негови обожаватели се надеваат дека наскоро ќе се врати.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: