Музички времеплов: Еволуцијата низ годините на Бритни Спирс

Музички времеплов: Еволуцијата низ годините на Бритни Спирс

Објавена во: Stars // Музика

Бритни Спирс во последно време е често главна тема во медиумите, а сето тоа поради борбата против старателството кое над неа го имаше нејзиниот татко. Имено, пејачката 40-от роденден вчера го прослави како слободна жена.

Во име на роденденот на „поп принцезата“, ве потсетуваме на нејзината еволуција кога е музиката во прашање. Во видеото во продолжение може да погледнете како пејачката еволуираше од 1998 година, па сè до оваа година.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: