Музички времеплов: Која песна на Ријана има најмногу прегледи на Јутјуб?

Музички времеплов: Која песна на Ријана има најмногу прегледи на Јутјуб?

Објавена во: Stars // Музика

Изминатите денови, официјално беше потврдено дека Ријана ќе биде главната ѕвезда на „Halftime Show“ на овосезонското издание на „Супер Боул“, што ќе се одржи во февруари 2023 година во Глендејл на стадионот на Аризона Кардиналс.

Таа периодов, кариерата ја има ставено во мирување, бидејќи по се посвети на мајчинството, а сега наголемо се подготвува за големиот настан.

На сцената ќе изведе неколку до своите песни, кои се навистина големи хитови, а можно е помеѓу нив да биде и онаа која има најмногу прегледи на Јутјуб. „This Is What You Came For“ е песната која има повеќе од 2.5 билиони прегледи и за која слободно можеме да кажеме дека е една од најпознатите песни на пејачката.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: