Музички времеплов: Македонската Карлеуша - ве потсетуваме на моментот кога Марјана Станојковска пееше песна од Јелена

Музички времеплов: Македонската Карлеуша - ве потсетуваме на моментот кога Марјана Станојковска пееше песна од Јелена

Објавена во: Stars // Музика

Таа е македонската Јелена Карлеуша...

Денес е позната водителка, а јавноста Марјана Станојковска особено ја забележа во естрадниот магазин „Бекстејџ“, кој ѝ беше отскочна даска во водителските води. Со текот на годините таа сè подлабоко навлегуваше во светот на познататите, па со оглед на нејзината популарност сè почесто се појавуваше и како гостинка во многу емисии.

Една од нив беше и емисијата „Хит парада“, која пред повеќе од 10 години се емитуваше на ТВ Сител. Во оваа емисија познатите имитираа други познати личности, а на Марјана ѝ ја доделија улогата на српската музичка ѕвезда Јелена Карлеуша.

Русокосата водителка, тогаш освен што физички ја измитира спрската дива, ја отпеа и нејзината песна „Иде маца око тебе“, а доколку не се сеќавате на нејзиниот настап, видеото во продолжение ќе ви ја освежи меморијата.


фото: Принтскрин / Јутјуб / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: