Музички времеплов: Песната со која Били Ајлиш стекна светска популарност ја напиша нејзиниот брат

Музички времеплов: Песната со која Били Ајлиш стекна светска популарност ја напиша нејзиниот брат

Објавена во: Stars // Музика

Една од најголемите ѕвезде моментално, Били Ајлиш најави дека нејзиниот нов албум излегува за еден месец, на 30 јуни, а обожавателите со нетрпение го исчекуваат објавувањето на истиот.

Денес се потсетуваме на песната која ја направи популарна - „Ocean eyes“.
Песната излезе во 2015 година, пред шест години и направи вистински бум на светската сцена, Били наскора стана миленичка не само на тинејџерите ширум светот, туку и на повозрасните генерации, а нејзини фанови станаа и некои од најпопуларните светски ѕвезди.

Интересно е тоа што нејзиниот брат ја има напишано песната, а тој го продуцираше и нејзиниот прв албум, со кој Били Ајлиш како преку ноќ да се стекна со светска слава.

Слушнете ја песната:


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: