Музички времеплов: Топ 3 песни со најмногу прегледи на Јутјуб на Џастин Бибер

Музички времеплов: Топ 3 песни со најмногу прегледи на Јутјуб на Џастин Бибер

Објавена во: Stars // Музика

Познатиот пејач ќе ги продаде авторските права на своите дела на британската компанија „Hipgnosis Songs Capital“...

Џастин Бибер, сопственикот на најголем број хитови, помеѓу пејачите, е миленик на женската публика. Самото тоа му носи и безброј продобивки, меѓу кои и голем број прегледи на песните на Јутјуб.

Знаете ли кои негови 3 песни имаат најголем број прегледи? Ние, го направивме тоа за вас, а кои се тие дознајте во продолжение:

# „Sorry“ - 3.6 билиони прегледи


# „Baby“ - 2.9 билиони прегледи


# „What Do You Mean?“ - 2.2 билиони прегледи


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: