На профилот со 260 милиони следбеници Ким објави фотка од највлијателната српска инфлуенсерка: Која е причината?

На профилот со 260 милиони следбеници Ким објави фотка од највлијателната српска инфлуенсерка: Која е причината?

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Кардашијан ја сподели својата објава на нејзиниот профил, каде што ја следат повеќе од 260 милиони луѓе

Ким Кардашијан на својот профил сподели фотографија од србинката Тамара Калиниќ, највлијателната и најуспешната српска модна блогерка.

Причината е што Тамара се фотографираше во новата колекција во која соработуваат Ким со нејзиниот бренд „Скимс“ и познатата куќа „Фенди“. 

Тамара се фотографираше во овие нови парчиња, а Кардашијан ја објави на својот профил, каде што ја следат повеќе од 260 милиони луѓе.


Да потсетиме, Тамара неодамна помина низ агонија, бидејќи на 4 јули 2021 година и беше ограбен станот во Париз.

Крадците потоа ја изнервирале со тоа што и одзеле работи во вредност од околу 300.000 евра.

Имотот на оваа убавица се наоѓа во близина на Елисејската палата, а како што пишува француски „Actu 17“, крадците наводно влегле во станот преку прозорец.

Земале се што имале при рака - луксузни часовници, 20-тина брендирани чанти, куфери и слично.

Тамара ја алармирала полицијата штом, околу полноќ, пристигнала во нејзиниот дом и сфатила што се случило. 

- Бидејќи многумина од вас веќе ја слушнаа веста, можам да потврдам дека, за жал, е вистина. Како се чувствувам сега не може да се опише со зборови... - изјави тогаш Тамара.

- Но, она што е важно е дека сум здрава и што чувствувам толкава љубов и поддршка од моето семејство и пријателите. Срцето ми се крши кога гледам дека сè што работев во последните десет години - го нема - изјави таа на Инстаграм.


Фото: Инстаграм/Тамара/Ким Кардашијан

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: