На среќата ѝ нема крај: Димитар и Илина ги однесоа дома мама Сара и Кирил (ФОТО)

На среќата ѝ нема крај: Димитар и Илина ги однесоа дома мама Сара и Кирил (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Мама, тато и дада, конечно ќе уживаат дома со малиот Кирил...

Пејачката Сара Мејс и водителот  и маркетинг менаџер Димитар Атановска на крајот од јули станаа родители по втор пат. Сара на свет го донесе нивниот син - Кирил, а среќната вест ја споделија на социјалните мрежи.

Сега неколку дена подоцна, среќната мајка на својот Инстаграм профил сподели фотографии на кои покажа дека таа и Кирил веќе си занимале дома од болница. Тато Димитар и дада Илина го пречекаа малиот Кирил и заедно со Сара ги однесоа дома.

„На среќата ѝ нема крај. Кирил, добредојде. Сестричкава, татково и мајкава те сакаат најмногу на свет! Едвај те чекавме, нѐ прерадува! Да си ни жив и здрав, да нѐ радуваш и добро да делуваш.“ - напиша Сара покрај семејните фотографии.

Фотки од напуштањето на болницата, сподели и тато Димитар, кој напиша - „Си одиме дома“.

Инаку, многу интересен момент е тоа што Сара секојдневно беше во исчекување на синот, а се породи, откако ѝ пукнал водењакот на роденденска забава.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: