Најљубоморните знаци во хороскопот: Но тоа не значи дека не знаат за мерка

Најљубоморните знаци во хороскопот: Но тоа не значи дека не знаат за мерка

Ѕвездите велат дека ова се најљубоморните знаци во зодијакот, пишува Elite Daily.

Провери дали ти си еден од набројаните.

# ОВЕН - може да биде љубоморен дури ако мисли дека неговиот партнер се забавува повеќе, а работите стануваат полоши доколку партнерот се забавува со други. Тие сакаат да бидат број еден, а најмногу се љубоморни во љубовните врски.

# БИК -  посесивни се и може да го гледаат партнерот како сопственост. Имаат проблем со заборавањето. Такви се затоа што вложуваат многу труд и време во врската и сметаат дека нивните партнери треба да се само нивни.

# РАК -  многу чувствителни се и сè решаваат со помош на своите емоции. Една минута горат од љубомора, а веќе во следната низ солзи објаснуваат зошто се повредени. Од своите партнери бараат лојалност и искреност.

# ЛАВ - потребен им е партнер со целото негово внимание. Лавовите се вистинска драма и кога се заљубени се јавни и гласни за своите чувства. Секогаш се фалат со своите партнери, а доколку партнерот не се фали со нив тогаш егото може да им биде повредено. Тие се љубоморни за ситници.

# СКОРПИЈА - тие се опсесивни и може да бидат љубоморни во врската. За нив сè е црно или бело - во љубовта даваат 100% од себе и може да бидат повреди ако партнерот помисли на некој друг.

# ЈАРЕЦ - не сакаат да се прави будала од нив, бидејќи им е многу важен угледот, па стануваат многу љубоморни. Јарецот е љубоморен кога смета дека неговиот партнер ја загрозува важноста на нивната врска, па дури и на најмал начин.


Можеби ќе ве интересира: