Најзгодниот кој моментално постои: Данскиот принц Николај порасна и девојките се луди по него

Најзгодниот кој моментално постои: Данскиот принц Николај порасна и девојките се луди по него

Објавена во: Мода // Moj стил

Дали можеби бара принцеза или е веќе зафатен?

Никој не зборуваше за данскиот принц Николај, бидејќи до неодамна беше млад тинејџер, но последните неколку години порасна и сега на 22 години изгледа како принц од бајките на Дизни. Сега им падна на девојките во очи откако на ТикТок почнаа да се споделуваат видеа со негови фотографии и видеа, а особено видеото од ревијата кога минатиот јануари беше модел на Диор.

@mrlhigh

Prince Nikolai of Denmark/ Nikolai the Model  ##princenikolai ##denmark ##princeofdenmark ##foryou ##princefelix

sonido original - .

Ова е само едно од видеата кои стана вирални. Многу луѓе воопшто не знаеле дека постои данското кралско семејство и сега кога дознале за нив, не ги тргнуваат очите од Николај. Можеби никогаш нема да дојде на тронот, бидејќи е многу далеку во редот, но сепак е принц. Изгледа како да е роднина со актерот Тимоти Шаламе, а кој исто така е обожуван од страна на девојките.


За жал на многумина, Николај има девојка со која е во врска веќе неколку години, таа е Бенедик Туструп. Првите фотки на кои тие двајца се појавија заедно излегоа уште во 2018 година, а бидејќи принцот не сака да зброува за својот приватен живот, не се знаат многу детали.

 

Принцот нема да го најдеш на социјалните мрежи, а често и во потполност исчезнува од јавноста. Не е толку во центарот на вниманието, бидејќи не прави драми, ниту живее скандалозен живот. Вистински принц.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: