Не би ја препознале сигурно: 30 фотографии од избришаниот Инстаграм профил на Меган Маркл

Не би ја препознале сигурно: 30 фотографии од избришаниот Инстаграм профил на Меган Маркл

Објавена во: Совети // Семејство

Според „Тајм“, со сопругот Хари се меѓу највлијателните личности во светот, но некогаш таа беше само обична девојка. 

Иако веруваме дека таа би сакала засекоогаш да ги снема од Интернет просторот, и покрај деактивирањето на нејзиниот профил, овие фотки кои Меган Маркл некогаш гордо ги споделуваше сега се само доказ дека и таа некогаш била нормална девојка, пред да влезе во кралскиот дворец.

Поранешната актерка Меган Маркл откако се омажи за принцот Хари, стана официјален член на британското кралско семејство, ја напушти својата љубов кон актерството, стана мајка на две деца - Арчи и Лилибет и во меѓувреме заедно со Хари се повлекоа од кралските должности. 
И, ако претходно ја следевте Меган Маркл на Инстаграм или Твитер, сигурно знаете дека тогаш нејзините профили беа избришани. 

Познато беше дека ниту еден член на кралското семејство нема лични профили на социјалните мрежи. Единствен исклучок е профилот „Кенсингтон Ројал" креиран од принцот Хари, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. И Хари и Меган направија профил насловен како „Саксесројал“ ,меѓутоа по напуштањето на нивните краслки функции овој профил згасна.

Од времето, уште во 2016-та година, кога се појавија првите гласини за нејзината романса со принцот, Меган Маркл престана активно да објавува слики на Инстаграм, па целосната деактивираност на страницата беше само прашање на време.

Погледнете ги најимпресивните фотографии на Меган Маркл објавени на нејзиниот профил на Инстаграм, пред тој да стане историја.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: