Не е бебе, имам циста на јајникот: Хејли Бибер покажа како изгледа нејзиниот стомак

Не е бебе, имам циста на јајникот: Хејли Бибер покажа како изгледа нејзиниот стомак

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Хејли Бибер, сопругата на Џастин Бибер, покажа како изгледа нејзиниот стомак со циста на јајниците.

„Имам циста на јајниците со големина на јаболко. Немам ендометриоза или полицистични јајници, но неколку пати имам цисти на јајниците и никогаш не ми било забавно“, напиша таа покрај фотографијата, додавајќи дека „не носи бебе“. 


„Болно е и се чувствувам како да ми е мачно, надуена сум и имам грчеви и сум емотивна. Сигурна сум дека многу од вас може да се поврзат со ова. Можеме ние", порача Хејли.

Ова не е прв пат манекенката јавно да зборува за своето здравје. Минатата година таа откри дека на 25-годишна возраст доживеала транзиторен исхемичен напад (ТИА), што е кратка блокада на протокот на крв во мозокот или состојба која лекарите често ја нарекуваат „мини-мозочен удар“.

Извор: www.index.hr

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: