Не мора да ги соблекувате тренерките за да имате кул стајлинг: Топ 7 комбинации кои секогаш поминуваат

Не мора да ги соблекувате тренерките за да имате кул стајлинг: Топ 7 комбинации кои секогаш поминуваат

Објавена во: Мода // Moj стил

Ова е најудобниот тренд...

Како да го искомбинирате удобното спортско парче со различни стилови? Во зима, никој не сака да ги соблече топлите, меки тренерки кога ќе ја напушти куќата, а и нема потреба за тоа.

Кога наутро алармот ќе ве разбуди, а немате ниту желба ниту инспирација да се облечете за да излезете од дома, тогаш нешто пријатно би било добредојдено.

Во последната година, многу инфлуенсерки и познати личности се фотографирани како носат тренерка со елегантно палто или јакна.

Оттогаш, овој тренд стана многу популарен на социјалните мрежи.

Еве неколку идеи за тоа како можете да ги искомбинирате тренерките со скоро секое модно парче - и кога е ладно надвор и кога ќе дојдат потоплите пролетни денови.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: