Не само што личи, туку го има наследено и талентот од неа: Оваа пејачката е мајка на Сања Вучиќ

Не само што личи, туку го има наследено и талентот од неа: Оваа пејачката е мајка на Сања Вучиќ

Објавена во: Совети // Семејство

Таа на социјалните мрежи сподели низа фотографии на кои се гледа како изгледала нејзината мајка во младоста...

Пејачката од групата „Хјурикејн“, Сања Вучиќ на социјалната мрежа ТикТок сподели неколку фотографии на кои е нејзината мајка, која исто така е пејачка, Мевлида Вучиќ.

@sanjalilwolf

Pocketful of Sunshine - Natasha Bedingfield

Не е тајна дека Сања постојано истакнува дека потекнува од музичко семејство и дека нејзините родители се исто така музичари. Како што наведува тие се занимаваат со народна музика, па со нив го совладала и тој репертоар.

Младата пејачка често знае да истакне дека нејзината мајка ѝ е најголема поддршка. Во една прилика и Мевлида истакна дека е многу горда на својата ќерка.

„Колку сум горда на моето дете отлку сум горда и на моите сограѓани од Крушевац, бидејќи видов колку ја поддржуваат“ - за „Новости“ кажа Мевлида Вучиќ.

фото: Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: