Не се срамете од вашето тело: И Антониа Гиговска се огласи по статусот на Панчо ДНК

Не се срамете од вашето тело: И Антониа Гиговска се огласи по статусот на Панчо ДНК

Објавена во: Совети // Семејство

Деновиве огромна бура од реакции предизвика Фејсбук статусот на Панчо ДНК, кој ги искритикува жените/девојките за сметка на тоа како изгледаат на плажа во костими за капење.

Пејачот веднаш се најде на мета на јавноста и доби осуда и критики речиси од цела Твитер заедница, од познати личности и здруженија.

Антониа Гиговска не остана рамнодушна на статусот на Панчо па сподели нејзин Фејсбук статус со кој ги поддржа сите девојки, жени, мајки, повикувајќи да не се срамат од нивното тело.

Нејзиниот статус ви го пренесуваме во целост:

  Неодамна таа за време на одморот во Охрид сподели неколку фотографии во костим за капење и напиша дека го сака нејзиното тело без оглед на се'.

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: