Неделен хороскоп: Неизмерна среќа го очекува само еден знак

Неделен хороскоп: Неизмерна среќа го очекува само еден знак

Овен

Не сте сигурни каде да одите понатаму, се што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а токму тоа би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во темни расположенија, работите се одвиваат баш како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Бик

Се соочувате со понуда од која се плашите колку сакате. Очекувате интензивна поддршка од членовите на семејството, иако сте свесни дека тоа нема многу да ви помогне. Бидете тоа што сте, опуштете се и освојте позиција со вашиот шарм.

Близнаци

Се чувствувате празно. Можеби сте завршиле важни задачи овие денови, па мислевте дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Задоволството недостасува поради наглото опаѓање на адреналинот. За да се опоравите, веднаш смислете нови цели.

Рак

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Партнерот долго време е во сенка, трпеше од вашите професионални напори и проблемите кои дојдоа со тоа. Време е да го надоместите тоа, особено на крајот од денот кога му треба вашата поддршка.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: