НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Само еден хороскопски знак ќе биде во центарот на вниманието!

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Само еден хороскопски знак ќе биде во центарот на вниманието!

Овен

Ви доаѓа да го срушите пријателството што сте го градиле со години, но некој е разумен покрај вас и ве спречува во тоа. Можен е врска со личност со која долго ви била симпатија.

Бик

Ви пречат импулсивните реакции на пријателите. Сакате нештата да бидат смирени. Најдете решение за тоа. Ве очекува прекин на врската.

Близнаци

Одлично си поминувате иако распустот е на половина, но и понатаму ви пречи што пријателите очекуваат да ги организирате вие. Оваа недела ќе ставите крај на тоа. 

Рак

Тешко ќе се организирате оваа седмица. Сакате да се стигнете секаде, но тоа е невозможно. Почнете да се подготвувате за одмор. Ви годи самотијата оваа недела. Уживате во тоа.

Лав

Ве нервираат многу работи во однос на забавите, но пријателите секогаш на крајот ве развеселуваат. Заљубени сте, но се двоумите околу тоа бидејќи прашање е колку може да успее љубовта.

Девица

Среќни сте и исполнети и подготвени за на плажа. Средбата со партнерот ви дава енергија за останатите аспекти.

Вага

Имате свој ритам кој не сакате да го менувате и поради тоа оваа недела ќе ви биде многу забавна. Нема да пропушните ниту еден настан, на кој ќе ве повикаат пријателите.

Скорпија

Сигурни сте во себе, затоа пријателите ве игнорираат. Оваа недела смирете ги малку страстите. Немате мир во љубовта.

Стрелец

Вашата енергичност и организираност стапуваат на сцена оваа седмица. Имате план што сакате да постигнете. Во љубовта доаѓа мало затишјте оваа недела, но кон крајот на истата ќе се средат работите.

Јарец

Кога би можеле, би се забавувале 24 часа, но морате да имате и време за семејството. Партнерот ве поддржува, но не разбира зошто имате потреба за толку многу забава.

Водолија

Ве мачат многу обврски околу организирањето на летниот одмор. Размислувате за тоа дали само вие сте такви. Една личност размислува за вас многу.

Риби

Оваа недела ќе бидете главни. Сите погледи ќе бидат вперени во вас. Во текот на оваа недела очекувајте многу флерт, а можеби некој ќе заврши со врска.

Можеби ќе ве интересира: