Некогаш слатко момче, денес ѕвезда: Познатиот актер од фотографијата многу го препознаа, иако денес има полни 40 години

Некогаш слатко момче, денес ѕвезда: Познатиот актер од фотографијата многу го препознаа, иако денес има полни 40 години

Објавена во: Stars // Филм

Многумина велат дека е младолик и дека затоа не се променил многу...

Многумина не може да веруваат дека Ештон Кучер, познатиот американски актер веќе има 43 години, токму поради неговиот младолик изглед.

Ештон Кучер е некој кој бил и фото-модел, се оформил како актер и телевизиски продуцент. Стана популарен во серијата „That '70s Show“, каде беше еден од главните ликови. Потоа само се редеа улогите, но најзначајната со која се гордее најмногу, секако е улогата на татко.

Со својата избраничка, колешката Мила Кунис е во врска од 2012 година, а се верија во 2014. Од таа врска во 2015 година се роди Вајат Изабел Кунис, а кон крајот на 2016 го добија и второто дете.

Интересниот податок за него е во врска со социјалната мрежа „Твитер“. Имено, тој во 2009 година стана првиот корисник на „Твитер“, кој имаше повеќе од еден милион следбеници и кажа дека сака да донира 100.000 долари во хуманитарни цели. Неговиот гест разнежни и воодушеви многумина.

Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: