Необично пријателство: Ова куче го обожува својот петел, погледнете како си играат

Необично пријателство: Ова куче го обожува својот петел, погледнете како си играат

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Корисничката на Твитер под име Еми Нериса, објави преслатко видео од петел и кученце.

На видеото кучето го лиже петелот, скока на него и го прегрнува. Ова необично пријателство ги разнежни сите корисници на социјалните мрежи.

Видеото има повеќе неколку илјади прегледи,а луѓето во коментари пишуваа дека не можат да му се изначудат на ова необично пријателство.


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: