Нешто најслатко што ќе го видите денес: Мачка вози скејтборд

Нешто најслатко што ќе го видите денес: Мачка вози скејтборд

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Сопствениците на мачка на подот оставиле скејтборд. Таа одеднаш скокнала на него и сопственичката во еден момент од ходникот забележала дкеа нејзината мачка вози скејтборд. 

За среќа била вклучена и камерата, па сопственичката успеала да го улови овој момент. „Дали тоа го направи тоа сам?“ - зачудено праша сопственичката на ТикТок.

@valleyhimalayans

yeti is learning to skateboard before me #catsoftiktok #fyp #skateboarding #viral #foryou #cat

original sound - Valley Himalayans Cats&kittens

Инаку оваа мачка, на ТикТок собра повеќе од 7 милиони лајкови.

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: