Неухрането девојче(2) не давало знаци на живот: Поведена е истрага против мајката на детето кое беше пронајдено онесвестено во автомобил

Неухрането девојче(2) не давало знаци на живот: Поведена е истрага против мајката на детето кое беше пронајдено онесвестено во автомобил

Објавена во: Совети // Семејство

Поведена е истрага против мајката на девојчето, Л.Р. (2) кое завчера било пронајдено на задното седиште во „мерцедесот“ во Србија

Лекарите ја известиле полицијата дека девојчето е неухрането, а во целиот случај биле вклучени обвинителството и Центарот за социјална работа.

Мајката сѐ уште не е уапсена, но покрената е истрага.

Полицајци во белградската општина Чукарица запреле автомобил „мерцедес“ поради пребрзо возење и во него ја забележале девојката Л.Р. (2) која не давала знаци на живот.

Веднаш потоа сообраќајните службеници му помогнале на автомобилот што поскоро да стигне до здравствената установа, го спровеле до Универзитетската детска клиника на улица Тиршова.

За среќа, девојчето сега е стабилно.

Човекот што го возел девојчето не е татко на детето.

Извор: Телеграф.рс


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: