Неверојатна трансформација: Во што се претвори Ариана Гранде во новото видео?

Неверојатна трансформација: Во што се претвори Ариана Гранде во новото видео?

Објавена во: Stars // Музика

Сними видео за „највалканата песна“ на албумот...

На оние кои математиката им оди од рака многу добро знаат за што Ариана Гранде пее во песната „34+35“, за која вчера го објави видеото.

Во него таа е научник кој склопува роботи, односно самата себе,

Зборувајќи во емисијата Zach Sang Show, Ариана откри како дошла до идеја да напише песна во која се зборува за - сексот на овој начин.

„Тоа беше сосема смешен процес. Ја слушнавме првата верзија и песната звучеше како нешто што би го снимил Дизни, толку чисто. И тогаш реков - што е највалкано, спротивно од она со што можеме да ја започнеме песната“ - раскажа.

Ариана откри дека првично не сакала оваа песна да биде дел од албумот.

„Се плашев дека луѓето ќе заборават дека остатокот од албумот е полн со убавина и ранливи стихови“ - додаде таа.

„Бев навистина нервозна поради оваа песна, но ја сакам и е една од омилените кои ги напишав“ - истакна.

Погледнете го видеото:


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: