Ни на крај памет нема да ви текне чиј син е ова: Неговите родители се едни од најславните

Ни на крај памет нема да ви текне чиј син е ова: Неговите родители се едни од најславните

Објавена во: Совети // Семејство

Актерот може да се пофали со една од најуспешните кариери во Холивуд, а покрај култните достигнувања во светот на филмот, јавноста отсекогаш ја интересирал и приватниот живот на Том Круз.

Познатиот актер е виден на улиците на Њујорк во друштво на неговиот посвоен син Конор и неговата постара сестра Ли Ен Мапотер.

Том Круз ги посвои синот Конор и ќерката Изабела со поранешната сопруга Никол Кидман. Од моментот кога се раздели популарната актерска двојка, не се знае кој се грижел за децата.

Конор сега има 28, а Изабела 30 и тие ретко се гледаат во јавноста.

Да потсетиме дека Никол Кидман и Том Круз беа во брак 11 години, славниот актер беше во брак со актерката Мими Роџерс пред бракот со својата колешка, а по Никол и со Кејти Холмс.

По разводот не зборувале за разделба, а се шпекулира дека разводот дошол затоа што Никол повеќе не можела да го издржи зголемениот притисок на Скиентолошката црква на која и припаѓал Том и се борела за своето ментално здравје, пишува “. Приказна.hr“.

Според извештаите, Том Круз ги вклучил нивните деца во озлогласен култ, па тие се преселиле кај него. Успеа да ги „сврти“ против актерката, што таа не можеше да го промени, иако се обидуваше со години. Колку целата ситуација стана сериозна говори и фактот што Изабела не разговарала со Никол 20 години.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: