Никој не веруваше дека вака ќе се носат хеланки: Најпопуларните девојки од Инстаграм совршено ги комбинираат

Никој не веруваше дека вака ќе се носат хеланки: Најпопуларните девојки од Инстаграм совршено ги комбинираат

Објавена во: Мода // Moj стил

Хеланките се вратија во голем стил, а инфлуенсерките од соседство се вистинска инспирација за комбинирање на ова парче облека во текот на есента...

Некогаш се носеа само за спортување, тренирање или за до продавница. Тогаш не можевме да замислиме дека наједноставниот модел на хеланки еден ден ќе го комбинираме со кошула, елегантен капут или омилените чизми. 

Изгледа дека тој спој на неспоивото стана мега популарен помеѓу инфлуенсерките од Србија, а ваквата комбинација сега може да ја облечете уште денес.

Како и секогаш, за да изгледате стилизирано, обрнете внимание на деталите. Без оглед на тоа што носите обични хеланки, другите модни парчиња ќе ѝ дадат одредена доза елеганција на вашата комбинација.

Еве како најпопуларните девојки од Србија ги носат:

# Зоранах

# Дуња Јованиќ

# Уна Крлиќ

# Мина Милутиновиќ

# Наташа Пејашиновиќ

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: