Од проблематична тинејџерка до вистинска убавица: Неверојатната промена на Парис Хилтон

Од проблематична тинејџерка до вистинска убавица: Неверојатната промена на Парис Хилтон

Објавена во: Мода // Moj стил

Од проблематична тинејџ ѕвезда до софистицирана дама...

Во 2000-тите беше најпознатата проблематична тинејџерка, често рамо до рамо со својата тогашна пријателка, Бритни Спирс.

Ја следеа многу скандали во текот на животот, а денес е потполно поинаква, дури и застана на „лудиот камен“.

Парис Хилтон е најпознатата богата наследничка која воодушевува со своите изданија, кои ги презентира на својот Инстаграм профил.

Иако некогаш имаше свој бренд на тренерки во кои често се појавуваше во јавноста, денес својот изглед потполно го промени,

Стана вистинска дама, со комбинации кои секој би посакал да ги носи на себе.

Важеше за мајстор на „кичот“, а денес нејзиниот изглед потонува во основните бои и софистицираните комбинации.

Парис со својот избраник Картер ја подготвува високобуџетната свадба, а ние едвај чекаме да ја видиме во „најважниот фустан“ во животот.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: