Осминафиналето од „Ѕвездите на Гранд“ започнува во сабота: Марија Шерифовиќ откри која песна ја вежба Драгана Костова (ВИДЕО)

Осминафиналето од „Ѕвездите на Гранд“ започнува во сабота: Марија Шерифовиќ откри која песна ја вежба Драгана Костова (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // Музика

Откако заплови во јутјуберските води, Марија Шерифовиќ редовно споделува влогови на својот профил. Иако во последно време, тоа се видеа од нејзините професионални ангажмани, сепак и со нив успеава да го задржи вниманието на следбениците.

Последното во низата видеа, е она во кое покажа како течеле подготовките со нејзините кандидати за осминафиналето од музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Првата емисија ќе може да ја погледнете во сабота, а Марија како ментор влегува со 5 кандидати, од кои една е младата струмичанка Драгана Костова.

Како и во секое видео, така и овој пат, Марија своите кандидати ги праша колку се задоволни од последниот настап и какви се нивните очекувања за понатаму. 

„Бев сигурна дека ќе поминам. Задоволна сум од својот настап. Секогаш можам да се покажам и во подобро светло, но тремата си го прави своето. Сега конкуренцијата е поголема, кандидатите се многу подобри. Сега треба да го дадеме својот максимум за да биде сѐ како што треба“ - кажа Драгана.

Во продолжение на видеото, Марија и откри од песната која ја вежбала нашата кандидатка. Станува збор за песната „Све ти опраштам“ од Маја Оџаклиевска, а како звучи Драгана, погледнете во видеото во продолжение:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: