Ова е нејзиното вистинско лице: Теодора Џехверовиќ без шминка и фотошоп не личи на себе

Ова е нејзиното вистинско лице: Теодора Џехверовиќ без шминка и фотошоп не личи на себе

Објавена во: Мода // Moj стил

Обожавателите се поделени поради пејачката...

На една страница која ја следи и поддржува работата на популарната пејачка Теодора Џехверовиќ се појави видео на кое може да се види природната убавина на пејачката. Имено, Теодора им се обрати на следбениците, а она што сите го забележаа е дека нема ниту ронка шминка на лицето.

Лицето на Теодора не е „испеглано“ и не поминало низ филтри, а бидејќи се снимала на силно светлина, се забележуваат сите нејзини недостатоци.

„Како што поддршката може да ве уништи, не може никој“ - е еден од поострите коментари на социјалните мрежи откако исплива ова видео од Џехверовиќ.

Мислењата на обожавателите се поделени, додека едни застанаа во одбрана на пејачката, констатирајќи дека не гледаат поради што било кој ја прозива и дека таа зрачи со природна убавина, а други истакнуваат дека е непрепознатлива.

„Под оваа светлина сите би имале вакво лице“, „Ајде, не претерувајќи, девојката е преубава“, „Подобро да не се фотошопира, одлично изгледа“ - се само некои од коментарите од оние кои го поддржуваат тоа што пејачката го покажа своето вистинско лице.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: