Пет стилски совети за шик изглед на плажа

Пет стилски совети за шик изглед на плажа

Објавена во: Мода // Moj стил

Состојки за елегантен стајлинг на плажа...

Кодексот на облекување кој доминира во летната сезона е оној кој се однесува на нашите настапи на плажа. Костими за капење и наметки, додатоци како капи, чанти и шалови, сандали и накит се сите компоненти кои го карактеризираат елегантен и уреден изглед на плажа.

Доколку сѐ уште не сте заминале на одмор, следните стилски совети ќе ви помогнат да се истакнете со вашиот стил дури и на плажа.

Избор на совршен костим за капење

Костимот за капење е предводник на летната мода и парчето што најмногу ќе го носиме за време на летниот одмор. Главната цел што треба да ја имате на ум е дека каков костим за капење што ќе го изберете мора да ви овозможи да се чувствувате удобно. Бикини или едноделен, обичен или дезен, колку и да се впечатливи модните трендови, подеднакво е важно да изберете костим за капење според вашиот личен стил.

Вредноста на „прикривањето“

Непосредно пред да го спакувате куферот за одмор, дефинитивно вреди да се информирате за модните трендови, односно за парчињата што ќе ги носите со вашиот костим за капење. Едно од нив е кимоното кое не е ништо ново во светот на модата, но оваа година има свои пет минути. Можете да го носите преку костим за капење, оставајќи го отворен, а потоа претворете го во фустан со додавање на ремен. Комплетирајте го изгледот со пар сандали и подготвени сте да излезете на плажа.

Детали кои ќе направат разлика

За да може комплетот да се смета за комплетен, треба да ги додадете потребните додатоци. Во случај на изглед на плажа, тоа е чанта за плажа и капа. Чантата за плажа од слама или ткаенина е составен дел од летниот стил, бидејќи во неа ќе носите се што ви треба. Подеднакво важен додаток е капа. Капа, сламена шапка или панама ќе го ажурираат вашиот изглед и ќе ве заштитат од сонцето.

Сè за сандали

Флип апостолки или сандали, изборот на обувки на плажа е важен за креирање облека. Изборот што можете да го направите во однос на материјалите и стиловите се толку разновидни што речиси сигурно ќе го најдете идеалниот пар.

Неопходен сјај

Доколку сакате вашата плажа да изгледа уште поспецијално, вреди да спакувате различни додатоци во вашиот куфер. Покрај шапките и чантите за плажа, способност да го надградат изгледот имаат и очилата за сонце и накитот. Пар обетки или ланче ќе го додадат потребниот сјај на вашиот изглед на плажа.

Фото: Инстаграм
Извор: Zenskimagazin.rs

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: