Популарната актерка ѝ даде необично име на својата прва ќерка: Значењето е светско

Популарната актерка ѝ даде необично име на својата прва ќерка: Значењето е светско

Објавена во: Stars // Филм

Актерката од популарната серија „Pretty Little Liars“, Shay Mitchel, пред неколку недели објави фотографија на Инстаграм и така го извести светот дека стана мајка. Сега конечно го објави името на девојчето.

Во интервју во Vogue, Shay откри дека ќерката и го дала името Атлас, а потоа објасни и како воопшто ја добила таа идеја, пишува PopSugar.

„Моја блиска пријателка ми ги наброи имињата кои ги имала на списокот за својата ќерка, која ја роди пред една ипол година. Кога го кажа името Атлас, јас само го погледнав Matte, а тој мене и веднаш знаевме - тоа е тоа. Тоа е совршеното име за нашата ќерка. Од тој ден знаевме дека ќе се вика Атлас. Иако луѓето не прашуваа кое име го одбравме, одлучивме да го чуваме во тајност. Простете што ве лажев.“ - раскажа актерката во интервјуто.


Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: