Поради нив девојките го гледаат Светското првенство во фудбал: 10 најзгодни фудбалери кои играат оваа година (ФОТО)

Поради нив девојките го гледаат Светското првенство во фудбал: 10 најзгодни фудбалери кои играат оваа година (ФОТО)

Објавена во: Спорт // Фудбал

Млади и згодни...

Ако уште немаш почнато да го гледаш Светското првенство во фудбал, бидејќи не те интересира фудбалот како спорт, сега може ќе почне да те интересира. Некои репрезентации во својот состав имаат презгодни играчи.

Сега може да заборавиме на Кристијано Роналдо и останатите познати играчи. Овој пат во фокус ги ставаме младите фудбалери на сите репрезентации. Не знаеме колку добри играчи се, фудбалот не ни е силна страна, но знаеме дека се презгодни и дека имаат многу обожавателки. Сигурно досега не си слушнала за унгарскиот репрезентативец Доминик Шобошлаи, но тој веќе им падна во око на некои девојки.

Кои се младите фудбалери кои оваа година играат на Светското првенство и кои лесно би можеле да се натпреваруваат во конкуренција за најзгодно момче? Ние ви издвоивме 10 млади фудбалери, а вие споделете со нас кој од нив најмногу ви се допаѓa.

# Доминик Шобошлаи - Унгарија


# Пабло Гави - Шпанија

# Каи Хаверц - Германија


# Жоаун Феликс - Португалија


# Никола Залевски - Полска

# Кевин Алварез - Мексико


# Борна Соса - Хрватска


# Александар Гарначо - Аргентина 


# Џуд Белингем - Англија

# Јошко Гвардиол - Хрватска


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Спорт // Фудбал

Можеби ќе ве интересира: