ПОТВРДЕНО: Миленичката на тинејџерите, Селена, ќе се мажи за 68 годинишниот актер!

ПОТВРДЕНО: Миленичката на тинејџерите, Селена, ќе се мажи за 68 годинишниот актер!

Објавена во: Музика, Филм

Годините се само бројка. Американската пејачка и миленичка на тинејџерите, Селена Гомез, објави дека ќе стапи во брак со 68 годишниот американски актер Бил Муреј, со кој се прошета на црвениот тепих на Канскиот фестивал минатата недела.

Причината поради која Селена беше во Кан е промоцијата на претстојниот зомби филм „The Dead Don’t Die“.

„Јас сум почестена што сум дел од филмот со Џим и целата екипа. Патем, Бил Муреј и јас ќе се венчаме“ – напиша пејачката покрај фотографиите кои таа ги сподели на својот Инстаграм профил.

Нејзините фанови се изненадени за вестите и не ги штедеа честитките за веридбата. 

Објавена во: Музика, Филм

Можеби ќе ве интересира: