Познатата актерка во романтична комбинација: Дали цветните дезени ќе домираат во 2022 година?

Познатата актерка во романтична комбинација: Дали цветните дезени ќе домираат во 2022 година?

Објавена во: Мода // Moj стил

Ванеса Хаџенс носеше комбинација на која секој детаљ е совршен, бидејќи ништо не е премногу, ниту нешто посебно се истакнува, туку сѐ е одлично вклопено...

Ѕвездата на Дизни, Ванеса Хаџенс се фотографираше на 28-то доделување на наградите на Screen Actors Guild. Тоа што е многу интересно е нејзината модна комбинација.

Таа одлучи да облече дводелен комплет кој совршено ѝ стои. Сите парчиња која таа ги има искомбинирано се одличен избор, бидејќи одговараа едно на друго.

Носеше розов комплет составен од топ маица и здолниште кое се шири поради природата на материјалот. Дизајнерската куќа која се погрижи за нејзината комбинација е Џанбатиста Вали, а таа се потруди овие парчиња да ги износи на вистински начин.

фото: Chelsea Lauren for SAG Awards / Shutterstock Editorial / Profimedia

Нејзиниот топ, како и здолништето на рабовите имаа чипкани детали, кои се простираа насекаде со тоа што има и други материјали и детали кои не се чипкани.

Ова одлучи да го искомбинира со проѕирни сандали кои одлично се вклопија парчињата облека, како и со фризурата и накитот кој го носи на себе.

Она што е интересно е дека на сајтот на брендот кој таа го носи за оваа пролет се подготвени парчиња кои имаат цветни дезени, па се прашуваме дали ова е новиот тренд кој ќе завладее во следната сезона?

насловна: Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: