Првиот гостин на Лазаров по обвинувањата се расплака во емисија (ВИДЕО)

Првиот гостин на Лазаров по обвинувањата се расплака во емисија (ВИДЕО)

Објавена во: Живот // Живот

Стефан Лазаров продолжува со работа...

Откако кон средината на минатиот месец, познатиот јутјубер Стефан Лазаров се соочи со големи обвинувања поради својот подкаст, каде го угости новинарот Драган Павловиќ - Латас, вчера имаше нов подкаст.

Негов гостин беше кралот на саксафонот Ферус Мустафов, музичарот кој е многу познат како во Македонија, така и на целиот Балкан, па и пошироко.

Во подкастот, Ферус раскажуваше за своето детство, младост, својата музичка кариера, соработките со познатите музички имиња, за своето семејство, а низ солзи зборуваше и за маестро Милан Завков.

Целото видеото и што сѐ му откри Ферус на Лазаров погледнете во видеото во продолжение:


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: