Пукна тиквата: Еден од најпознатите поп-парови ја раскина долгогодишната врска

Пукна тиквата: Еден од најпознатите поп-парови ја раскина долгогодишната врска

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Познатиот музички пар Војаж и Брескавица во последно време привлекува големо внимание на Балканската поп сцена. Тие воодушевија многу слушатели, и помлади и постари, со својот изглед.

Но, најновите вести за нив не се добри. Се шушка дека младиот пар наводно ставил крај на нивната врска. Тие ги избришаа сите споделени фотографии на нивните Инстаграм профили, нивните биографии каде пишуваше дека се лудо вљубени и истакнатите заедничките објави, па дури и една страница саркастично објави објава за нив алудирајќи на фактот дека раскинувањето дефинитивно следело.


 Фан страна блиска до славната двојка најпрво го негираше распадот на врската и негираше дека се случило такво нешто, но по кратко време објавија што и да се случи, фановите сега треба да бидат силна поддршка и да ги поддржуваат Војаж и Брескавица.


Фото: Инстаграм/brrrreskvica

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: