Се појави фотографија, Цеца на вечера со него: Пејачката со насмевка на лице, сите навестуваат само едно нешто

Се појави фотографија, Цеца на вечера со него: Пејачката со насмевка на лице, сите навестуваат само едно нешто

Објавена во: Живот // Живот

Српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели видео од вечера на која беше во друштво со композиторот Дамир Хандановиќ.

Уште не е е познато дали таа вечера на Цеца и Хандановиќ била деловна и дали можеби се подготвува некој нов проект на оваа убиствена двојка.

Инаку, Хандановиќ на Цеца ѝ ги правеше песните за еден од најдобрите албуми, „Позив“, како и за албумот „Аутограм“.


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: