Сѐ во знакот на луксузот: Помалата ќерка на Агнеса го прослави 11-от роденден (ФОТО)

Сѐ во знакот на луксузот: Помалата ќерка на Агнеса го прослави 11-от роденден (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Помалата ќерка на Агнеса наполни 11 години...

Агнеса Органџиева важи за една од најпознатите инфлуенсерки на Инстаграм, каде има скоро 100.000 следбеници. На професионален план таа е дипломиран правник, додека на приватен е мајка на две ќерки - Вивиен и Тифани.

Кога е нејзиниот приватен живот во прашање, Агнеса, вчера имаше голем повод за славење. Имено, нејзината помала ќерка Тифани го прослави својот 11-ти роденден. По тој повод, гордата мајка на социјалните мрежи сподели неколку фотографии и видеа, преку кои ја долови атмосферата на роденденот.


Слатката маса особено ги воодушеви сите, а на истата преовладуваа бордо, розови, црвени и бели нијанси. 

Славеничката додека ги дуваше роденденските свеќи не ја криеше својата среќа, по што може да заклучиме дека била задоволна од организацијата на нејзината мајка.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: