Секој агол зрачи со новогодишна магија: Софија Милошевиќ им подготви вистинска зимска бајка на своите малечки (ФОТО)

Секој агол зрачи со новогодишна магија: Софија Милошевиќ им подготви вистинска зимска бајка на своите малечки (ФОТО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Манекенката Софија Милошевиќ го исполни секој агол од својата дневна соба со новогодишна магија.

Моделот Софија Милошевиќ и фудбалерот Лука Јовиќ моментално живеат во Фиренца, каде Лука игра за ФК Фиорентина.

Како што неодамна споделија со тамошните медиуми, тие долго време живееле во хотел додека не го пронашле идеалниот дом за живеење со синовите Алексеј и Теодор.

- По долго, долго пребарување и живеење во хотел, конечно овде најдовме куќа која ни одговара и неодамна се вселивме во неа. При изборот на место за живеење ни беше важно куќата да има многу природна светлина и двор. Сè уште сме во процес на уредување, така што имаме полни раце работа - рече Софија.

Бидејќи ова е прва година што ќе ја дочекаат во својот нов дом, манекенката сакала на своите малечки да им приреди посебна атмосфера за новогодишните и божиќните празници.

На видеото кое Софија го сподели на социјалните мрежи, можеме да видиме дека помислила на апсолутно секој агол од дневната соба.

Како што се менуваат кадрите од целата дневна соба, гледаме дека секој метар простор е исполнет со новогодишна магија.

Декоративни чорапи за подароци, Дедо Мраз и новогодишните украси на масата составени од дрвени детали, коњи и шишарки.

Тогаш ја достигнуваме нејзината величественост: новогодишната елка.

Манекенката одлучи оваа година белата боја да доминира во нејзината елка.

Прекрасна висока елка е украсена со бели и проѕирни лампиони со средна големина, а има и украси во вид на огромни цвеќиња.

Нашето посебно внимание привлече врвот на елата, кој има кружен облик.

Под елката секако има подароци, но и украси.


извор:GLOSSY

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: