Секој ден го гледаме лицето на ова девојче на интернет, а не знаеме која е: Сега порасна, а еве зошто е најпознатото дете во светот

Секој ден го гледаме лицето на ова девојче на интернет, а не знаеме која е: Сега порасна, а еве зошто е најпознатото дете во светот

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Клои Клем стана позната во 2013 година кога нејзината мајка ја сними нејзината реакција кога дозна дека одат во Дизниленд. Нејзината сестра Лили почнала да плаче од среќа поради посетата на забавниот парк, а Клои направила израз на лицето кој брзо стана позната низ светот.


Оттогаш речиси секој ден можеме да го видиме нејзиното лице, во еден од популарните мемови кои кружат на интернет, а еве што се случува со неа денес.

Клои наполни 13 години, а нејзината популарна фотографија од детството се појави како насловна страница на сите социјални мрежи и собра милиони следбеници. Со текот на времето го добила прекарот „кралица на страничните очи“ и денес сигурно е една од најпознатите девојки во светот.


Дека некои работи никогаш не се менуваат докажала пред неколку месеци, кога направи споредба на популарниот израз на лицето. Покрај нејзината слика од 2013 година, таа објави нова на која има 13 години и ги воодушеви своите следбеници.

Таа сега оди на училиште во државата Јута, а семејството се труди да и одржи нормално детство, иако често добива покани на различни телевизиски настапи.

Фото: Инстаграм
Извор: Kurir.rs


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: