„Секој ден со тебе ми е „Денот на вљубените“: Раста ја изненади девојката, ѝ купи подарок, а ова го пишувало на пораката

„Секој ден со тебе ми е „Денот на вљубените“: Раста ја изненади девојката, ѝ купи подарок, а ова го пишувало на пораката

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди


Стефан Ѓуриќ Раста веќе извесно време ужива во врската со Марија Балабан, а сега покажа какво изненадување и приредил.

Бидејќи вчера беше Денот на вљубените, Раста со едноставни, но одлични работи покажа колку ја сака својата избраничка. На огледалото во бањата ја чекаше порака која ги воодушеви сите.

- За мене секој ден со тебе е “Ден на вљубените“! Те сакам најмногу – стои во пораката залепена на огледалото.

Покрај тоа, тој и подарил прекрасен букет црвени рози кои ја чекале на масата.

Инаку, Марија и Раста се веќе во долга врска, а сите забележуваат колку музичарот е весел и среќен откако е со неа.

Фото:screenshot/instagram

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: