Што би биле да не се познати актери и пејачи: Познатите ѕвезди открија со што сакале да се занимаваат во животот

Што би биле да не се познати актери и пејачи: Познатите ѕвезди открија со што сакале да се занимаваат во животот

Објавена во: Музика, Филм

Еве која би била нивната професија...

Пред да станат познати имале планови и соништа да се занимаваат со „нормални“ професии. Ниту една од овие познати ѕвезди не ни можела да претпостави каква иднина ќе има.

И тие имале планови да бидат наставници или доктори, но потоа им се случила популарноста. Некои од познатите личности се родени во познати семејства и не е ни чудно што продолжиле по стапките на своите родители, па тоа најверојатно цело време им било во план. Сепак, оние кои немаат познати родители сигурно не ни мислеле дека ќе станат планетарно познати. Поголемиот дел од нив имале професија од соништата со која сакале да се занимаваат подоцна во животот, но тој план им пропаднал. Еве со што сакале да се занимаваат познатите ѕвезди како Зендаја и Зејн Малик.

# Анџелина Џоли - директор во погребално претпријатие

# Рис Витерспун - докторка

# Мајли Сајрус - организатор на венчавки

# Зејн Малик - наставник по англиски

# Ким Кардашијан - форензичар

# Џулија Робертс - наставник по економија

# Пријанка Чопра - инженер

# Том Фелтон - виолинист

# Зендаја - наставничка

# Руперт Гринт - продавач на сладолед

# Хари Стајлс - физиотерапевт

# Том Круз - свештеник

# Софија Вергара - стоматолог

# Тејлор Свифт - дизајнер или детектив

# Џастин Бибер - астронаут

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Музика, Филм

Можеби ќе ве интересира: