Што е најгледано годинава: Топ 3 серии кои беа прогласени за најпопуларни во 2021 година

Што е најгледано годинава: Топ 3 серии кои беа прогласени за најпопуларни во 2021 година

Објавена во: Stars // Филм

Дали досега ги погледнавте сите три?

Дури и ако не сакате да гледате серии, за некои вреди да се направи исклучок и да им се даде шанса, особено кога станува збор за овие 3, бидејќи според гледачи од целиот свет, тие се прогласени за најпопуларни серија на Нетфликс во 2021 година.

Во морето од серии и филмови што излегуваат преку целата година, некои наслови едноставно се губат во толпата и се забораваат во рок од еден месец. Но, тоа не е случај со овие серии. Тие беа најпопуларни во текот на 2021 година. Барем така покажуваат бројките на најголемата услуга за стриминг на Нетфликс. Споредена е статистиката на рејтингот од дури 70 земји, со што се доби листа на најгледани серии оваа година. Главниот критериум што се разгледуваше беше кои од нив беа број 1 во потрагата во повеќето земји. И така се дојде до овие три.

1. Peaky Blinders

2. Stranger Things

3. Riverdale

Peaky Blinders е убедливо најпопуларната серија оваа година и беше најбарана во 24 земји, Stragner Thigns беше број 1 во потрагата во 15 држави и Ривердејл во 8. Сите други серии не се ни близу до бројките што ги држи триото.

извор:teen385

Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: