Симпатија на неделата: Пејачот Филип Пешевски!

Симпатија на неделата: Пејачот Филип Пешевски!

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Оваа недела нашиот избор за симпатија на неделата е 22-годишниот освојувач на женските срца - Филип Пешевски. Тој е долгогодишен член на Арија Бенд, а оваа година настапи и на Макфест како дебитант со песната „Кукло моја несудена“.

Минатиот петок излезе и спотот за оваа песна, која е првиот сингл на шармантниот Филип.


Ние му посакуваме многу нови песни и успеси во иднина, а вие во меѓувреме уживајте во спотот.

Следете го Филип на инстаграм: @peshevskif

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: