Синот на Кристина и Даниел Кајмакоски порасна: Давид наполни 7 години, а мама му направи роденденска забава за паметење

Синот на Кристина и Даниел Кајмакоски порасна: Давид наполни 7 години, а мама му направи роденденска забава за паметење

Објавена во: Совети // Семејство

Кристина Димитри, поранешна мисица и сопруга на пејачот Даниел Кајмаковски го прослави роденденот на синот Давид.

Роденденската забава на Давид за неговиот 7-ми роденден, била декорирана според играта „Мајнкрафт“, со зелени и кафени балони, но и торта со ликовите од омилената игра на Давид.

Кристина објави една фотографија со нејзиниот син и напиша „Мој“.

Родендените на Давид  секоја година се тематски. Минатат година инспирација беше тајниот агент 007.

Фото: Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: