Синот на Мајкл Џексон покажа во каква куќа живее: Толку мал, а веќе има палата

Синот на Мајкл Џексон покажа во каква куќа живее: Толку мал, а  веќе има палата

Објавена во: Мода // Moj стил

Бленкет Џексон повеќе не е дете затоа што сега има 18 години ...

Најмладиот син на славниот крал на поп музиката неодамна наполни 18 години и ја прослави својата возраст, а во оваа пригода, ова младо момче реши да се почести со прекрасна палата во Калабас, Калифорнија. Откако наследи богатство од својот татко, младиот Џексон си купи куќа од 2,62 милиони долари што доаѓа со огромна квадратура, убаво уредни простории, двор и градина што создаваат неверојатна рајска оаза.

Во куќата има базени, сауна и спортска сала и две масивни гаражи кои обезбедуваат паркинг за скапи автомобили. Бленкет се пофали со својот нов дом и го покажа пред јавноста.

Мајкл Џексон почина во 2009 година, но сепак е една од најпопуларните музички икони и sвезди. Тој е еден од ретките кој сè уште заработува милиони иако е мртов, што само покажува дека бил сакан и популарен.

Бленкет вели дека неговиот татко многу му недостасува и многу му фали, но дека тој бил во можност да прерасне во маж со кој Мајкл би се гордеел.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: