Синот на Софија Вергара порасна во вистински убавец: Убавината ја наследи од својата мајка, а еве што е по професија (ФОТО)

Синот на Софија Вергара порасна во вистински убавец: Убавината ја наследи од својата мајка, а еве што е по професија (ФОТО)

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Актерката е многу горда на својот наследник и често се појавува со него на јавни настани

Софија Вергара, најплатената телевизиска актерка во светот, отсекогаш истакнувала дека најубавата од сите улоги е мајчинството. Таа има син, Манол, кој го роди кога таа имаше само 19 години, со нејзиниот тогашен сопруг Џо Гонзалес. Таа беше во брак со него од 1991 до 1993 година, а по разводот таа стана самохрана мајка.


Иако го доби толку млада, беше многу посветена на својот син, а денес често патуваат заедно, уживаат во домашните задачи, но и се појавуваат на црвениот тепих. Но, како што таа еднаш рече, иако нејзиниот син сега е возрасен човек, понекогаш сепак треба да го советува и да го води на вистинскиот пат.


Денес, Маноло е актер и режисер, кој ги сними филмовите „Waking up“ и „Post-mortem“. Тој израсна во многу атрактивен млад човек, кој го зеде најдоброто од неговата мајка, но и неговиот татко, со кого е во контакт. За неговиот љубовен живот не се знае многу, но со оглед дека изгледа привлечно, нема сомнение дека девојките се караат околу него.

Фото: Инстаграм/ Софија Вергара/ Маноло Гонсалез


Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: