Скршено срце или нова љубов: Читајте Љубовен хороскоп за октомври

Скршено срце или нова љубов: Читајте Љубовен хороскоп за октомври

Љубовниот хороскоп за октомври 2022 година носи и бродоломи и убави моменти!

Како што неколку планети се вртат по ретроградноста, време е да земете длабок здив и да се ослободите од минатото еднаш засекогаш.

Меркур, господар на умот, го започнува месецот со тоа што оди директно, преминувајќи во Вага, а потоа и во Скорпија, а еве што му носи тоа на секој поединечен знак:

Овен

Најдобар ден за љубов: понеделник, 10 октомври

Додека Меркур, знакот кој владее со вашата романтична врска, се враќа во Вагата, ќе треба да започнете разговор со партнерот за тоа каде да одите понатаму.

Ова може да претставува енергија на соединување, како и раздвојување, иако Меркур го прави компромисот многу посигурен и полесен.

Запомнете дека промената се случува постојано и дека игнорирањето на реалноста нема да ги отстрани проблемите.

Бик

Најдобар ден за љубов: вторник, 25 октомври

Новата месечина и затемнувањето на Сонцето претставуваат огромна пресвртница за вас и вашиот љубовен живот во текот на октомври.

Скорпијата ја осветлува вашата романтична врска, а со оглед на тоа што ѕвездите ви носат нови почетоци и промени, тоа значи дека ви е дадено токму она што ви треба овој период.

Дури и ако ви се чини дека сè уште има работи што треба да ги сфатите, не одложувајте конкретни постапки, вложете сè во оваа романтична можност за љубов.

Близнаци

Најдобар ден за љубов: сабота, 8 октомври

Минатиот месец беше интересен период за вас бидејќи цело време чувствувавте дека нешто не е во ред, но во исто време не беше толку лошо. Оваа несигурност исчезнува кога Плутон директно ќе се претвори во Јарец, нагласувајќи ги темите на интимност и блискост. Треба да се чувствувате повеќе поврзани со вашиот партнер.

Можеби ќе откриете дека чувствата што сте ги имале се едноставно минато и дека сте всушност на многу подобро место отколку што мислевте пред само неколку недели.

Рак

Најдобар ден за љубов: сабота, 8 октомври

Свртувањето директно на Плутон во Јарец значи дека сега сте слободни да продолжите напред во исправање на се што се чувствува погрешно. Плутон владее со темнината, без разлика дали е во вас или во вашата врска.

Како што станува директно во областа од вашиот живот што управува со вашиот романтичен живот, сега можете да преземете чекори за да ја вратите светлината. Можеби треба да се справите со нешто исклучително важно и да го направите тоа бидејќи универзумот целосно ве поддржува.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: