Сличноста е неверојатна: ТикТокерка со и без шминка е „пресликана“ Џенифер Лопез (ВИДЕО)

Сличноста е неверојатна: ТикТокерка со и без шминка е „пресликана“ Џенифер Лопез (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

„Девојко, изгледаш како Џеј Ло“ - гласи само еден од коментарите кој може да се најде под нејзините видеа...

ТикТокерката која се потпишува како Ив, редовно објавува видеа на кои им покажува на девојките како да се нашминкаат како познатите дами.

Иако кога нанесува шминка копира разни пејачки или актерки, на сите нејзиниот лик им е познат.

Ив, како што пишуваат во коментарите, неодливо потсетува на пејачката Џенифер Лопез, а особено кога го користи нејзиниот стил на шминкање.

Сепак, на видеата на кои ТикТокерката позира без грам шминка на себе, луѓето и понатаму се чудат колку личи на Џеј Ло, а во коментари во главно пишуваат дека се воодушевени.

„Вау, колку личиш на Џенифер Лопез“, „Човеку, исти сте“, „Ти си повеќе Џеј Ло, од Џеј Ло“, „Ух, не би сфатила дека си ти да не ти го видев потписот“ - се само дел од коментарите кои може да се најдат под нејзините видеа.

@pocaeve #transition #makeupartist #fyp original sound - OVRThrown

@pocaeve Well, most. LOL love ya'll  #jlovibes Get Right - Jennifer Lopez

фото: Принтскрин / ТикТок


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: