Совршен стајлинг: Кендал Џенер во чизми по кои лудуваат трендсетерките!

Совршен стајлинг: Кендал Џенер во чизми по кои лудуваат трендсетерките!

Објавена во: Мода // Must have

Помладата сестра на Ким Кардашијан е на зимување, а фото папараците ја следат на секој чекор

Манекенката Кендал Џенер (25)  е на зимување во Аспен, кој се наоѓа во долината Роки Маунт во Колорадо, а друштво и прават нејзините пријатели и помладата сестра Кајли Џенер.

Папараците ја следат помладата сестра на Ким Кардашијан на одмор, и на скиење и за време на прошетки и шопинг.

Моделот е фотографиран во парчиња облека кои се парчиња на сезоната, кои исто така ги предлагаат и модните експерти.


Тесните панталони Кендал ги комбинирала со плетен кардиган и долг мантил.

Облеката ја заокружила со неизбежни чизми со гумен ѓон, модел кој редовно го носат трендсетерките во последните месеци, како и црна заштитна маска.

Совршен стајлинг за бунтовни млади жени.


Фото: Profimedia

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: