Среде Пекинг се пеат хитови од Тоше и Јоксимовиќ: Инстаграмот на Кинезот е преполн со коментари од Балканот

Среде Пекинг се пеат хитови од Тоше и Јоксимовиќ: Инстаграмот на Кинезот е преполн со коментари од Балканот

Објавена во: Stars // Музика

Младиот Кинез, Ванг Сиао Чонг предизвика лавина позитивни реакции од голем број Македонци, но и Балканци, кои на неговиот профил на Инстаграм пишуваат емотивни пораки под видеата снимени среде Пекинг. 

Причината за коментарите е тоа што тој на видеата ги пее едни од најголемите хитови на нашата најголема музичка ѕвезда Тоше Проески, а има и видео на кое пее песна од познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ. 

Во продолжение погледнете ги видеата и слушнете како звучи кога Кинез пее песни од најпознатите балкански музички ѕвезди:
Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: